Sukcesy w Ogólnopolskim Interaktywnym Konkursie Językowym VERSTEHEN

VERSTEHEN to ogólnopolski interaktywny konkurs w języku niemieckim, w którym uczniowie naszej szkoły chętnie i licznie biorą udział. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań poprzez wykorzystywanie technologii i rywalizacji. To konkurs, który polega na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi. Uczniowie mają do odsłuchania 24 zadania o różnym stopniu trudności. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej (od klasy piątej), III klas gimnazjum i szkół średnich jednak z podziałem na kategorie wiekowe.

W tegorocznej, trzeciej edycji konkursu wzięło udział 1215 uczniów z 245 szkół całej Polski.

Miło nam poinformować, że w gronie krajowych Laureatów, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w swoich kategoriach wiekowych są nasi dwaj uczniowie.

Simon Kaniak z klasy VIa zajął 2. miejsce w województwie opolskim i 3. miejsce w kraju.

Z kolei uczeń klasy VIIb Marek Janicki zajął 1. miejsce w województwie i 2. miejsce w kraju.

Uczniowie za swoje wspaniałe sukcesy zostali nagrodzeni przez organizatora konkursu nagrodą  pieniężną, jak i voucherem.

Bardzo serdecznie gratulujemy wspaniałych sukcesów Markowi i Simonowi!!!