Dzień głośnego czytania

Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, a także promocji czytelnictwa. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum chętnie przyłączyli się do ogólnopolskich obchodów Dnia Głośnego Czytania. Począwszy od najmłodszych uczniów z klas I, II i III szkoły podstawowej, poprzez uczniów klas IV, V i VI , a na gimnazjalistach kończąc – każda grupa wiekowa tego dnia głośno czytała. Najmłodsi wybrali znane klasyki: Doktor Dolittle i jego zwierzęta, Karolcia, Kubuś Puchatek, Puc, Bursztyn i goście, Awantura o Basię. Natomiast Pan Dyrektor przeczytał im wiersz Jana Brzechwy pt. Pomidor. Z kolei nieco starsi uczniowie zaprezentowali między innymi następujące utwory: Legenda o nocy świętojańskiej, Zwiadowcy, Nieznane przygody Mikołajka, Dynastia Miziołków, Akademia pana Kleksa, Zosia z ulicy Kociej na wakacjach, Gwiazd naszych wina, Miecz króla Szkocji, Tomek w krainie kangurów. Gimnazjaliści zaś przedstawili bardzo różnorodny zestaw propozycji, były to między innymi fragmenty następujących książek: Lesio, Igrzyska śmierci, Oskar i pani Róża, Język Trolli, Gwiazd naszych wina.
Jak widać, wachlarz propozycji do poczytania jest bardzo szeroki, każdy może znaleźć coś dla siebie na długie jesienne wieczory.