Nagrodzeni i wyróżnieni w Konkursie Recytatorskim

22 marca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie, odbył się Konkurs Recytatorski dla Dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z Gminy Olesno. Udział w nim wzięło 40 recytatorów. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas I-III,  troje z  klas IV-VI SP oraz czworo uczniów z klas gimnazjalnych. Jury w składzie: Sławomir Kuligowski – reżyser teatralny, teatrolog, instruktor MDK, Krzysztof Żyliński – aktor, reżyser Dyrektor Teatru Jednego Wiersza w Opolu po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

Wielu naszych uczniów znalazło się w gronie zwycięzców.

w kategorii klas I- III

I miejsce – Julia Matusek PSP Nr 2 w Oleśnie
III miejsce -Paweł Statuch PSP Nr 2 w Oleśnie

Amelia Jendrosek PSP Nr 2 w Oleśnie
Kinga Kubiciel PSP Nr 2 w Oleśnie

w kategorii klas IV- VI

I miejsce – Wiktoria Jendrszczok PSP nr 2 w Oleśnie

II miejsce– Miriam Janicka PG Nr 2 w Oleśnie
III miejsce -Anna Hassinger PG Nr 2 w Oleśnie

Wyróżnieni
Zuzanna Skibińska PG Nr 2 w Oleśnie
Kamil Pietrasz PG Nr 2 w Olesnie

Laureaci dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii, przechodzą do małego ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 marca, w Miejskim Domu Kultury.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.