XXIII Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” / „Jugend trägt Gedichte vor“

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Zuzanna Skibińska z klasy IIa PG oleskiej „Dwójki” została laureatką XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” / „Jugend trägt Gedichte vor“.  Finał miał miejsce 7 czerwca w przepięknej scenerii w dawnym kościele ewangelickim w Prószkowie.  Konkurs odbywa się co roku na czterech szczeblach: etap szkolny (luty/marzec), etap gminny (kwiecień), etap rejonowy (maj) oraz finał wojewódzki (maj/czerwiec). Średnie liczby uczestników:

– etap szkolny ok. 4000 uczestników z ponad 200 szkół,
– etap gminny ok. 800 uczestników z ok. 45 gmin,
– etap rejonowy ok. 400 najlepszych uczestników z gmin,
– finał wojewódzki ok. 70 uczestników.

Projekt od lat wspierany jest finansowo przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec.

Zuzia serdeczne gratulacje!!! 😀