XVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Uczeń naszej szkoły Maciej Jankowski z kl. VIII a bierze udział w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez PCK.  Pomyślnie ukończył już  etap szkolny i rejonowy. Obecnie w ramach etapu okręgowego realizuje opracowany przez siebie  projekt pt. „Papierosy, alkohol, dopalacze, czyli o tym, czym się człowiek truje….” Maciej w wybranych klasach przeprowadził ankiety, w których badał, czy uczniowie sięgają po substancje psychoaktywne. Następnie przeprowadził pogadanki na temat skutków zażywania tych substancji.

Zaprosił do szkoły panią z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która przyniosła alkogogle, lalkę palącą papierosy oraz smokolizer. Uczniowie mogli zobaczyć, jak postrzega się świat pod wpływem alkoholu, jak wyglądają płuca palacza oraz zbadać poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. W czasie tych zajęć orgaznizował dla uczniów konkursy, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat używek. Odbył się także szkolny konkurs na plakat dotyczącej tej tematyki. Uczniowie przygotowali bardzo dużo prac, które ozdobiły atrium oraz korytarze szkoły.

Trzymamy kciuki i życzymy Maciejowi powodzenia.