Uczniowie zebrali 110 kg żołędzi

Akcja zbierania żołędzi dla dzików, przez uczniów klas I – III, uczęszczających do świetlicy

Dzieci kl. I – III uczęszczające do świetlicy szkolnej, jak co roku, przez  kilka tygodni, w okresie jesiennym, zbierały żołędzie na placu szkolnym. Zaangażowanie uczniów w zbiórkę było bardzo duże. Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji, ponieważ wiedziały, że zebrane żołędzie będą  sprzedane dla zwierząt w celu ich dokarmiania zimą, a za zarobione pieniądze zostaną zakupione zabawki lub klocki Lego, którymi bardzo chętnie bawią się w świetlicy. W tym roku uczniowie zebrali 110 kg żołędzi i zarobili 15o zł. Ilość zebranych żołędzi była dużo mniejsza niż w latach ubiegłych, ale to ze względu na to, że żołędzi było w tym roku dużo mniej .

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zbiórce żołędzi, które zostały przekazane do Nadleśnictwa w celu dokarmiania zwierząt oraz odbiorcy żołędzi za przekazanie dzieciom pieniążków za które można będzie kupić zabawki lub klocki Lego.

Kierownik świetlicy

Anna Damiak