Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 wicemistrzem województwa w turnieju piłkarskim o Puchar Premiera

W sobotę 3 października na obiektach MKS Kluczbork rozegrany został wojewódzki finał VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.
Głównym celem organizacji zawodów jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnorodnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.
W decydującej rozgrywce, w gronie 24 uczestników, znalazło się aż sześć ekip z powiatów kluczborskiego i oleskiego.
Najlepiej spośród szkół powiatu oleskiego spisali się uczniowie (kat.chłopcy młodsi) z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Olesna.
Prowadzeni przez Romana Janickiego i Agnieszką Izydorczyk, dotarli aż do ścisłego finału turnieju, w którym przegrali z Orlikiem Prudnik, ubiegłorocznym mistrzem Polski.
Chłopcy ze spuszczonymi głowami schodzili z boiska po finałowej potyczce gdyż srebro nie dawało im awansu do finału krajowego który odbędzie się w Warszawie, przypadał on jedynie triumfatorom poszczególnych kategorii.
W otwarciu turnieju, który toczył się pod hasłem „Zagraj smyku na orliku” uczestniczyli: Andrzej Buła, marszałek województwa, Andrzej Nowak, zastępca burmistrza Kluczborka, Zdzisław Regucki, przedstawiciel Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego oraz Joanna Dzido, prezes Zarządu Wojewódzkiego SZS w Opolu.

Skład drużyny PSP 2 Olesno: Maksymilian Rataj, Konrad Janicki, Patryk Ceglarek, Marek Janicki, Jakub Paliwoda, Filip Jonek, Bartosz Januszkiewicz, Szymon Dankowiak, Szymon Skowronek.
Opiekunowie: Agnieszka Izydorczyk, Roman Janicki, Arkadiusz Panek

Gratulujemy.!!!