Stypendia Burmistrza Olesna oraz nagrody za osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017
Dnia 20 czerwca br. Burmistrz Olesna w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie nagrodził najlepszych uczniów z terenu Gminy Olesno za osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.
Stypendia Burmistrza Olesna otrzymali uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce tj. średnią ocen w szkole podstawowej co najmniej 5,80, a w gimnazjum co najmniej 5,40, laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz zdobywcy trzech pierwszych miejsc w zawodach sportowych. Nagrody Burmistrza Olesna otrzymali laureaci i finaliści ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów tematycznych z dziedziny nauki, kultury lub sztuki. Nagrody otrzymali także uczniowie za osiągnięcia drużynowe.
Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie:
1) Rataj Mateusz – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,67, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
2) Respondek Marta – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,65, laureatka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017;
3) Hałupka Martyna – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,58;
4) Pietrasz Kamil – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,53, laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Gimnazjalista 2017, finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie chemicznym „Alchemik”;
5) Ulbrich Zuzanna – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,53;
6) Kassner Samuel – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,40, 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
7) Nowak Adrianna – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,40, 1 miejsce w województwie opolskim, 5 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, bardzo dobry wynik w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
8) Wawrzyniak Iga – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,40, 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, 2 miejsce w województwie oraz 6 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”;
9) Kierat Sylwia – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,40;
10) Häusler Maximilian – 1 miejsce w województwie opolskim, 4 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
11) Czech Viktoria – 1 miejsce w województwie opolskim, 7 w kraju w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
12) Dziób Bartosz – 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
13) Nowak Vanessa – 1 miejsce w województwie opolskim, 1 miejsce w kraju w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
14) Gierczyk Seweryn – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
15) Famuła Patryk – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, bardzo dobry wynik w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
16) Charkiewicz Kamil – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
17) Zug Dawid – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
18) Kubiak Paulina – II miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
19) Gurok Kamil – II miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
20) Skowronek Tobiasz – 2 miejsce w województwie opolskim, 13 w kraju w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
21) Romanowski Daniel – 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
22) Posor Kathrin – 3 miejsce w województwie opolskim, 14 w kraju w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
23) Janicka Miriam – I miejsce w Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
24) Posor Robert – II miejsce w konkurencji skok w dal w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej;
25) Flak Jan, Gliński Mateusz, Huć Adam, Jeziorowski Bartosz, Konieczny Michał, Posor Robert, Trzęsiok Nilo, Wnuk Natanael, Wolny Szymon, Zug Dawid – I miejsce w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej w finale wojewódzkim w piłce nożnej chłopców;
26) Flak Jan, Gliński Mateusz, Huć Adam, Jeziorowski Bartosz, Konieczny Michał, Polak Wojciech, Posor Robert, Trzęsiok Nilo, Wnuk Natanael, Zug Dawid – III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w finale wojewódzkim w halowej piłce nożnej chłopców;
27) Hałupka Martyna, Czech Viktoria, Garus Aleksandra, Wolny Vanessa, Gliński Mateusz – I miejsce w etapie rejonowym IV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, VI miejsce w etapie okręgowym IV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża;
28) Skibińska Zuzanna – I miejsce w finale XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”;
29) Garus Aleksnadra – posłanka XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży;
30) Hassinger Anna – posłanka XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży;
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie:
1) Jendrosek Aleksandra – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5, 85;
2) Jankowski Maciej – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,83, laureat Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Technicznego, finalista w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea w kategorii 6 klas, finalista III Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
3) Janicki Marek – bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen 5,80, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, finalista w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea w kategorii 5, 1 miejsce w województwie opolskim, 1 miejsce w kraju w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
4) Kaniak Simon – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
5) Mielczarek Jakub – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
6) Rataj Maksymilian – laureat Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2017, 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
7) Paliwoda Jakub – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, bardzo dobry wynik w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
8) Zaręba Faustyna – 1 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
9) Paliwoda Jagoda – laureatka w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
10) Milka Oktay – 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
11) Kaniak Emma – bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
12) Czech Maximilian – bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor;
13) Wolny Jeremiasz – 3 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
14) Widera Jan – finalista w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea w kategorii klas, 2 miejsce w województwie opolskim w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace;
15) Flak Patryk – finalista w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea w kategorii klas 5;
16) Moj Paulina – III miejsce w XXIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”, III miejsce w kategorii widowisko taneczne w XVII Wojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych FANTAN, III miejsce w XXIII Regionalnym Konkursie Literackim „Ze Śląskiem na ty”;
17) Zajączkowski Błażej – laureat w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpusek” z języka angielskiego;
18) Konwant Natalia – laureatka w ogólnopolskiej olimpiadzie „Olimpusek” z języka angielskiego;
19) Haławin Andrzej – laureat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej;
20) Jankowski Maciej, Janicki Marek, Milka Oktay – I miejsce w województwie opolskim, 4 miejsce
w kraju w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligii Czytelników w kategorii klas IV-VI;
21) Ceglarek Patryk, Gruca Arkadiusz, Janicki Konrad, Janicki Marek, Jeż Sebastian, Owczarek Michał, Sąsała Sebastian, Stróżyk Maciej, Struzik Mateusz, Wójcik Franciszek, Zmudzik Martin – I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców;
22) Ceglarek Patryk, Górok Aleksander, Gruca Arkadiusz, Janicki Konrad, Janicki Marek, Owczarek Michał, Psyk Adam, Sąsała Sebastian, Stróżyk Maciej, Struzik Mateusz, Wójcik Franciszek, Zmudzik Martin – II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców;