Spotkanie z Agnieszką Frączek

08 marca 2017 roku uczniowie klasy III b  i  IV a wraz z opiekunami – panią Elżbietą Neukirch, Ewą Urbańczyk oraz Violettą Leśniak – udali się do oleskiej biblioteki na spotkanie  z panią Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci.

Pisarka bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości, prezentowała  książkę pt. Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą oraz wybrane wiersze: Ja w takich warunkach pracować nie mogę, Słonie na spadochronie, Znam taki sklepik i Kotostrofy czyli o kotach strofy. Przytoczyła wiele przykładów z własnego życia,  które stały się inspiracją do  napisania około 80 książek dla najmłodszych. Wspomniała o życiu prywatnym –  o roli żony, matki oraz właścicielki psa i licznych kotów. Nawiązała również do  pracy ze studentami na Uniwersytecie Warszawskim, jak i pracy badawczej językoznawcy nad słownikami dawnymi. Jako germanistka jest także redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego  PWN.

Spotkanie było bardzo interesujące. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących jej pracy twórczej i życia osobistego. Na wszystkie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi