Pierwszy „Młody Bohater” Opolszczyzny

2 czerwca 2017r.  w Zespole Szkół Nr 2 gościł z wizytą wojewoda opolski p. Adrian Czubak.

Wojewoda przybył do szkoły aby uhonorować Jakuba Famułę, ucznia drugiej klasy gimnazjum, który w grudniu 2016 roku uratował życie tonącemu mężczyźnie. Dzień wcześniej tj. 01.06.2017r.  za uratowanie życia ludzkiego Jakub otrzymał tytuł “Młody Bohater” z rąk Mariusza Błaszczaka – ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Jako, że szkoła obchodziła 2 czerwca Dzień Sportu wojewoda wraz ze swoimi urzędnikami rozegrał z klasą sportową, do której uczęszcza Jakub, symboliczny mecz piłki nożnej, zakończony wynikiem 8:1 dla oleskiej „Dwójki”. Wśród nagród przywiezionych  przez wojewodę znalazły się koszulka Reprezentacji Polski z nazwiskiem i autografem Jakuba Błaszczykowskiego , statuetka, piłki dla braci Jakuba Famuły, kwiaty dla rodziców, statuetka i gratulacje dla dyrektora Jerzego Jeziorowskiego oraz aparat fotograficzny dla szkoły. Imprezę swoją obecnością uświetnili również wiceburmistrz Olesna Jerzy Chęciński, p.Janusz Wojczyszyn – kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Oleśnie, lokalne media oraz TVP Opole.