„Noc zawodów” w szkole

Już niedługo nasi trzeciogimnazjalisci staną przed ważną decyzją , jaką jest wybór szkoły średniej. To m.in . od tej decyzji zależeć będzie ich przyszłość, a w szczególności rodzaj wykonywanego zawodu. Aby jak najbardziej ułatwić im tę trudną decyzję, w naszej szkole odbywają się zajęcia z doradcą zawodowym, panią Kasią Jurczyk.
Co jakiś czas organizowane są wyjazdy do okolicznych zakładów pracy, gdzie gimnazjaliści mogą przyjrzeć się z bliska, jak wygląda codzienna praca w powiecie oleskim. Ciekawą formą realizacji zajęć są również wizytacje przedstawicieli poszczególnych grup zawodowych, składane uczniom w naszej szkole.
W piątek 04.02. podczas „Nocy zawodów ” mieliśmy okazję gościć reprezentantów oleskich służb medycznych- panią położną, Anitę Stampską, oraz przyszłego lekarza- pana Piotra. Podczas bardzo ciekawych wykładów uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda ich praca w szpitalu i jakie wymagania musi posiadać osoba pracująca w szpitalu. Uczniowie słuchali z ogromnym zainteresowaniem, a po spotkaniu, na podstawie filmu dot. służb medycznych, pracując w grupach wykonali interesujące plakaty, opisujące poszczególne zawody. Po wykonanej pracy gimnazjaliści mogli odpocząć, słuchając muzyki i oglądając filmy. Wspólne nocowanie w szkole było nie tylko okazją do poznania tajemnic zawodowych medyków, ale również metodą pogłębiania koležeńskich relacji między naszymi uczniami.
Autorka tekstu: Adrianna Nowak kl. IIIaPG