Narodowe Czytanie „Balladyny” w naszej szkole

W roku 2020 dziełem przeznaczonym do akcji Narodowego Czytania była „Balladyna” J.Słowackiego. Nasza szkoła wzięła udział w tych obchodach, organizując wystawę poświęconą „Balladynie”.

Znalazły się na niej plakaty-afisze teatralne z przedstawień „Balladyny”. Zorganizowano również konkurs dla uczniów naszej szkoły, na który mogli oni zgłaszać prace w formie zdjęć lub plakatów inspirowanych „Balladyną”. Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie. W szkole wywieszono również cytaty z dzieła J.Słowackiego.

Akcja została zgłoszona na stronie Prezydenta Andrzeja Dudy, który objął to wydarzenie swoim patronatem. Z tej okazji otrzymaliśmy pamiątkową pieczęć, którą zostały podbite egzemplarze „Balladyny”, ufundowane przez Radę Rodziców jako nagrody w konkursie.