„Lek ostatniej szansy”

Bardzo się cieszymy, że niedzielna akcja  i koncert charytatywny pod hasłem „Lek ostatniej szansy” zakończyły się  ogromnym sukcesem! Po raz pierwszy zorganizowaliśmy tak duże przedsięwzięcie i nie spodziewaliśmy się, że tylu dobrych ludzi nas wesprze. Zebraliśmy dla Weroniki i Bartusia Dul, rodzeństwa cierpiącego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) kwotę w wysokości 16 150 zł – wszystko dzięki Waszej pomocy. W czasie akcji mogliśmy przekazać pieniążki  kupując cegiełki, watę cukrową, popcorn, ciasta, kawę i inne napoje. Odbył się również występ dwóch zespołów muzycznych – REKONESANS i NA SZCZĘŚCIE. Zaraz po tym wystawiono sztukę szkolnego teatru MASKA pt.: ,,Zniszczone marzenia”. Występy przeplatane były profesjonalną moderacją i licytacją w wykonaniu p. Tomasza Jurczyka. Wśród przybyłych gości mogliśmy spotkać przewodniczącego Rady Miasta p. Henryka Kucharczyka, kierownika Wydziału Edukacji p. Janusza Wojczyszyna,  dyrektora PSP Nr1 w Oleśnie p. Adama Adamskiego czy też dyrektora MDK p.Ernesta Hobera. Cała akcja nie odbyłaby się bez wsparcia naszych sponsorów. Były to zarówno firmy, jak i osoby prywatne z Olesna i okolic, akcję finansowo wsparli również Urząd Miasta i Gminy Olesno oraz PSP Nr 1 w Oleśnie. Zaangażowaliśmy wiele osób  – na stanowiskach z ciastem stali nasi młodsi rówieśnicy, przy kawie Pani Agnieszka Jeziorowska, przy wacie i popcornie Pani Gabriela Witek oraz Dorota Jurczyk, a przy cegiełkach – Dominik Sitek. W rolę elfów wcieliły się Wiktoria Sokołowska, Julia Skibińska, Paulina Sitek oraz Natalia Kaleja. Wszystkie pieniążki uzbierane na danych stanowiskach zostaną przekazane na leczenie chorego rodzeństwa z Białej Nyski. Pracowaliśmy we współpracy z fundacją Lepszy Los oraz Publiczną Szkołą Podstawową Nr 2 w Oleśnie. Naszymi opiekunkami były  nauczycielki p. Katarzyna Jurczyk i p. Dagmara Staniszewska. Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia podczas kolejnych akcji!

Organizatorzy: Tobiasz Gallus, Paulina Kubiak, Julia Witek, Aneta Sklorz, Oliwia Urbańska