KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ

Dnia 17 listopada 2016 w MDK w Oleśnie  odbył się już po raz szósty KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ  „Jugend singt deutsche Lieder”. Konkurs ten został  zorganizowany   przez  Radną Mniejszości Niemieckiej w Oleśnie – Gabrielę Jokiel oraz nauczycieli Zespół Szkół nr 2 . Uroczystego otwarcia dokonał  Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – Jerzy Jeziorowski. W czasie tego konkursu uczniowie mogli się także zapoznać z historią zabytków Olesna- prezentowaną przez Przewodniczącego DFK Olesno – Krzysztofa Barona. W konkursie  wystąpiło wielu uczniów ze szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjum.  Co roku uczniowie prezentują coraz wyższy poziom i są nagradzani wielkimi brawami. Nagrody i poczęstunek dla uczestników były sponsorowane z projektu Mniejszość Niemieckiej -VDG, a także przez Urząd Miejski oraz Powiat Oleski. Burmistrza Olesna reprezentowała Pani Sekretarz Gminy – dr Bożena Matusiak, a Starostę Powiatu Oleskiego- Pani Bogumiła Szychowska. Gościem i koordynatorem z Mniejszości Niemieckiej był Michał Jaroń. Uczestników oceniali członkowie Mniejszości Niemieckiej -Aleksandra Skwara i Krystyna Hober oraz Maria Mitręga. Nasi uczniowie zdobyli nagrody w następujących kategoriach:

Soliści

1. Roksana Winiarska kl.IIIb  – „Einfach nur so”   – PSP   nr 2 w Oleśnie op. Elżbieta  Neukirch

3. Dominika Skrzydło- „Die Affen rasen durch den Wald” – PSP   nr 2 w Oleśnie op. Elżbieta  Neukirch

Duety

1.Paulina Moj , Natalia Klos –  “Heidi” PSP   nr 2 w Oleśnie – op. Edyta Polak

2. Sandra Sklorz, Maja Jeziorek –„ Cowboy und Indianer” – PSP   nr 2 w Oleśnie – op. Aneta Moj

Zespoły I-III

2. Fliegende Kinder- IIId – PSP nr 2 w Oleśnie  –  „Fliegerlied” –op. Aneta  Moj

2.Winterkinder IIId – PSP nr 2 w Oleśnie    „Vier Jahreszeiten”- op. Aneta  Moj

Soliści

1.Lissy Martyna „Atemlos”PGnr2 w Oleśnie –op. Karina Rataj

3.Miriam Janicka – „Lass uns gehen” – PSP nr 2 w Oleśnie op. Karina Rataj

Zespoły

1.Eksplozja Radości – „Pendel” – op. Ewa Wystalska PG nr1 w Oleśnie

1.Zukunft – Ia i Ib – “Wichtig sind Tage die unbekannt sind “ PG nr2 w Oleśnie  – opiekun A. Moj