Konkurs kolęd i pastorałek w języku niemieckim

Weihnachtslieder-Wettbewerb in deutscher Sprache

Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w j. niemieckim

Jak co roku PSP nr 2 wzięła udział w Konkursie kolęd i pastorałek w języku niemieckim – Weihnachtslieder-Wettbewerb in deutscher Sprache, który odbył się w ramach X Święta Piernika w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich 3 grudnia 2019 r.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach:
– uczniowie klas I -IV: zespół wokalny, solista
– uczniowie klas V -VIII: zespół wokalny, solista
Wystąpiło 127 uczniów z 15 szkół z Gmin: Olesno, Radłów, Ciasna, Zębowice i Lubliniec.

Medaliści i nagrodzeni naszej szkoły prezentują się następująco:

W kategorii uczniów klas I – IV:

solistów

III miejsce zajął  –  Olaf Stanek z kl. 2 b ( opiekun Elżbieta Neukirch)

Wyróżnienie – Magdalena Lerche z kl. 2 b ( opiekun Elżbieta Neukirch)

zespołów

Wyróżnienie – Oliwia Opołka, Maja Jakubowicz  z kl. 3 b (opiekun Ewa Olejniczak)

W kategorii uczniów klas V – VIII:

solistów

II miejsce zajęła Paulina Moj z kl. 5 a ( opiekun Edyta Polak)

solistów

Wyróżnienie – Katarzyna Rabenda z kl. 6 d (opiekun Jolanta Lebiedzińska- Dziób, Karina

Rataj)

zespołów

Wyróżnienie – Natalia Klos, Martyna Lerche, Emily Prudło z kl. 5a (opiekun Edyta Polak)

Wyróżnienie – Maja Jeziorek i Katarzyna Rabenda  6d (opiekun Jolanta Lebiedzińska- Dziób, Karina Rataj)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.