JUGEND TRÄGT GEDICHTE VOR – MŁODZIEŻ RECYTUJE POEZJĘ

Gratulujemy naszej uczennicy  Steli Kaniak – laureatce II – go miejsca Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim MŁODZIEŻ RECYTUJE POEZJĘ

W dniu 11.06.2019 r. w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu odbył się finał ( etap wojewódzki ) Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim JUGEND TRÄGT GEDICHTE VOR.

Stella konkurowała z 33 finalistami w swojej kategorii, zdobywając jedno z najwyższych miejsc. Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka języka niemieckiego p. Elżbieta Neukirch.

Dwie pozostałe uczennice naszej szkoły, które również dostały się do finału  to Paulina Moj z kl. IV d i Roksana Winiarska z kl. Vb przygotowane były przez nauczycielkę p. Anete Moj.

XXV – jubileuszowy Konkurs Recytatorski w języku niemieckim MŁODZIEŻ RECYTJE POEZJĘ organizowany jest przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Jego celem jest popularyzowanie niemieckojęzycznej poezji wśród dzieci i młodzieży. W bieżącym roku w eliminacjach szczebla podstawowego wzięło udział ponad 3000 młodych recytatorów. W eliminacjach miejsko – gminnych organizowanych w 49 gminach uczestniczyło 811 recytatorów z 202 szkół województwa opolskiego.
W eliminacjach rejonowych przesłuchano 470 recytatorów w 3 kategoriach wiekowych.

Do finału zakwalifikowało się 77 najlepszych recytatorów województwa opolskiego.

Bardzo cieszymy się z tego, że nasi uczniowie  od lat chętnie uczestniczą w tym konkursie.