Finał krajowy po raz kolejny dla uczniów oleskiej Dwójki

11 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Oleśnie uczestniczyli w finałach wojewódzkich piłki nożnej chłopców, które zostały zorganizowane na boiskach MOSiR – u w Opolu.
Po wygraniu etapu powiatowego i półfinału województwa i tym razem oleska „Dwójka” okazała się najlepszą drużyną w województwie wygrywając Finał Wojewódzki.
Wyniki naszej drużyny:
PSP Nr 2 Olesno – PSP nr Opole – 2:1
PSP Nr 2 Olesno – PSP nr 6 Brzeg – 2:0
PSP Nr 2 Olesno – ZSG Gorzów Śl. – 3:1
Zwycięstwo to dało przepustkę do Mistrzostw Polski , które w dniach 15 – 18 czerwca 2017 roku zostaną rozegrane na boiskach w Głuchołazach. Nasi piłkarze ze szkoły podstawowej powtórzyli w ten sposób sukces swych kolegów z gimnazjum, którzy podobny awans wywalczyli dwa tygodnie wcześniej.
Podopieczni trenera Zbigniewa Bieniasa na co dzień grają również w Oleskim Klubie Sportowym. Wzorowa współpraca szkoły z klubem, wielkie zaangażowanie rodziców w rozwój swoich dzieci przynosi bardzo wymierne korzyści naukowe i sportowe. Patryk Ceglarek to reprezentant województwa a Konrad Janicki to reprezentant kraju.

1fo

Skład drużyny:
Patryk Ceglarek, Arkadiusz Gruca, Konrad Janicki, Marek Janicki, Sebastian Jeż, Michał Owczarek, Sebastian Sąsała, Maciej Stróżyk, Mateusz Struzik, Franciszek Piech, Martin Zmudzik
Gratulacje !