Działania szkoły w ramach programu „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

W ramach projektu Przeciwdziałanie internetowemu hejtowi i mowie nienawiści w szkołach/wśród dzieci i młodzieży podjęliśmy dotychczas następujące działania:

• zorganizowane zostały Dni Dobrego Słowa, podczas których uczniowie przygotowywali i wieszali na terenie szkoły plakaty z miłymi słowami, zorganizowano również Pocztę Dobrego Słowa – uczniowie wykonywali pocztówki z miłymi słowami dla swoich kolegów i pracowników szkoły a następnie kartki te  zostały wręczone adresatom. Na grudzień zaplanowaliśmy  w szkole „kącik przytulania i dzielenia się dobrym słowem”
  • trwają przygotowania do Gminnych Konfrontacji Teatralnych pod hasłem „Słowa też ranią”, które odbędą się 12.12.2017r. w MDK w Oleśnie
  • zorganizowano i przeprowadzono warsztaty dla młodzieży z policją oraz  z dziennikarzem Nowej Trybuny Opolskiej – p. Mirosławem Dragonem, na których omawiano dostępność do internetu dzieci i młodzieży oraz związane z tym zagrożenia – agresję werbalną i mowę nienawiści a także kulturę obrażania jako formę cyberprzemocy                                                                                                                                                                             Kolejne relacje ukazywać się będą na bieżąco.