SEN NOCY LETNIEJ

18 czerwca 2010
 o godz. 1800 w Miejskim Domu Kultury.odbyło się przedstawienie teatralne „Sen nocy letniej” wystawione przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 Dwujęzycznego w Oleśnie pod opieką p. Dagmary Staniszewskiej.

Spektakl „Sen nocy letniej” Wiliama Szekspira uświetnił jubileusz 15-lecia Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie. W roli aktorów wystąpili uczniowie oleskiej Dwójki, przebrani w stroje z teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie zostało zagrane na deskach Miejskiego Domu Kultury. Sala widowiskowa była pełna. Spektakl obejrzał m.in. burmistrz Sylwester Lewicki, radny Krzysztof Baron, przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Krzywoń i oczywiście dyrektor oleskiej Dwójki Jerzy Jeziorowski.

W roli aktorów wystąpili: Maciej Opiela, Aldona Gajek, Filip Jokiel, Julia Belka, Magda Chrobok, Patryk Kołecki, Adam Flak, Paulina Kaczmarek, Michał Drab, Monika Matuszkiewicz, Sara Nowak, Ilona Woźny, Ramona Skowronek, Marek Stróżyk, Patrycja Zwolińska, Izabela Kozak, Kacper Grajcar, Oskar Klimas i Bartłomiej Jakubowicz. Oprawę muzyczną spektaklu zapewniły: Kinga Opolony, Ania Motus i Magdalena Wajsprych. Scenografię i oświetlenie przygotowali: Beata Męzik, Anna Kulesa, Katarzyna Wójcik, Monika Bartoszek, Sylwia Kurek, Magda Krysiewicz, Jakub Sobera, Paweł Wiendlocha i Klaudiusz Ogrodnik.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/wiadomosci/olesno/art/4155401,uczniowie-z-olesna-wystawili-na-scenie-sztuke-szekspira,id,t.html