Kolejny teatralny popis oleskich uczniów – “Czarownica”

Tak pisali o nas na ool24.pl

„Z jednej strony uczniowie oleskiej “Dwójki” zdążyli nas przyzwyczaić do spektakularnych przedstawień teatralnych, z drugiej – każde kolejne dzieło pozytywnie zaskakuje. Tym razem szkolna grupa teatralna prowadzona przez Dagmarę Staniszewską przygotowała spektakl “Czarownica” na podstawie filmu o tym samym tytule Roberta Stromberga oraz fabuły disneyowskiej „Śpiącej królewny”. Zajawka przedstawienia wiele mówi o tym, co działo się na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie w piątek 3 czerwca 2016r.

Każdy z nas z pewnością doskonale zna baśń o „Śpiącej królewnie”- królewskiej córce, która (wskutek zaklęcia złej wróżki) ukłuła się wrzecionem i zapadła w „sen śmierci podobny”. Czytając tę opowieść, współczujemy królowi, jego żonie, a przede wszystkim niewinnej dziewczynie. Zła wróżka wywołuje w nas bardzo negatywne emocje. Czy kiedykolwiek jednak zastanawialiśmy się, dlaczego tak naprawdę czarownica rzuciła zły urok? Czy zawsze była okrutna i mściwa? Dziś, podążając za Robertem Strombergiem, spróbujemy odpowiedzieć na te pytania, a także rozważyć, czy prawdziwa miłość naprawdę istnieje i czy na pewno wiemy, gdzie jej szukać.

Jak zwykle w przypadku oleskich uczniów, spektakl zaskakiwał nie tylko dobrą grą aktorską, fabuła czy scenariuszem, ale również całą otoczką – scenografią, kostiumami, muzyką. Pod tym względem, szkolna grupa teatralna stoi na zdecydowanie “nieszkolnym” poziomie. Tym razem uczniowie postanowili zabrać widzów w świat magii, co genialnie na zdjęciach przedstawił Mirosław Dedyk.

Aby oddać hołd organizatorom przedsięwzięcia, przedstawiamy wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie spektaklu:

– Sumienia – prezentują aktorów:

• Weronika Kik (wokal)
  • Zuzia Skibińska (wokal)
  • Martyna Hałupka
  • Karolina Witek (wokal)

– Narratorka- Tytania: Karolina Flak

– Drzewiec- Baltazar:  Daniel Spławiński

– Strażniczki: Wiktoria Jurczyk, Karolina Konieczna, Viktoria Czech

– Nimfy: Ania Hassinger, Wiktoria Świerc

– Ogniki: Ada Nowak, Paulina Wróbel, Kamila Krzywoń, Natalia Kierat

– Wróżki: Sonia Jendrak, Marta Woźny, Daria Grabińska