Biblioteka

 
 

Biblioteka szkolna czynna codziennie od 800 do 1400

Biblioteka pełni jednocześnie rolę Multimedialnego Centrum Informacji

Wykaz podręczników szkolnych w roku szkolnym 2019/2020

Wielka Liga Czytelników 2017/2018

Lista książek dla klas IV – VII

1.Sposób na Alcybiadesa- E. Niziurski
2.Tajemnica człowieka z blizną- P. Beręsewicz
3.Mikołajek i inne chłopaki -R. Goscinny, tł. B. Grzegorzewska
4.Akademia Pana Kleksa- J. Brzechwa
5.Chłopcy z Placu Broni- F. Molnar, tł. J. Mortowiczowa
6.Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy.- T. 1: Złodziej Pioruna R. Riordan, tł. A. Fulińska
7.Mikołajek- Sempe, Goscinny
8.Władca Lewawu- D. Terakowska
9.Bromba i inni- M. Wojtyszko
10.Ronja, córka rozbójnika- A. Lindgren
11.Magiczne drzewo. Czerwone krzesło -A. Maleszka
12.Kwiat kalafiora- M. Musierowicz
13.Księga strachów- Z. Nienacki
14.Momo- M. Ende
15.Tajemniczy ogród -F.H. Burnett
16.Panna z mokrą głową -K. Makuszyński
17.Pan Samochodzik i Templariusze- Z. Nienacki
18.Ucho od śledzia- H. Ożogowska
19.Pollyanna- E. H. Porter
20.Artemis Fowl- Eoin Colfer
21.Narnia -część 3: Podróż Wędrowca do świtu C.S.Lewis
22.Narnia -część 4: Srebrne krzesło C.S.Lewis
23.Mała księżniczka- Francis H. Burnett
24.Księga dżungli-Rudyard Kipling
25.Dynastia Miziołków -Joanna Olech
26.Lassie wróć! -Eric Knight
27.Biały mustang -Sat  Okh

Lista książek dla klas II – III

1.Kopciuszek-H. Januszewska
3.Lotta z ulicy Awanturników-A. Lindgren
4.Asiunia- J. Papuzińska
5.Piątka z Zakątka- K. Drzewiecka
6.Kukuryku na ręczniku- Maria Kownacka
7.Dary czterech wróżek- E. Szelburg-Zarembina
8.Emil ze Smalandii -A. Lindgren
9.Wiersze- J. Tuwim
10.Jak Wojtek został strażakiem- Cz. Janczarski
11.Pilot i ja- A. Bahdaj
12.Nie płacz koziołku -S. Michałkow
13.Pippi Pończoszanka- A. Lindgren
14.Anaruk, chłopiec z Grenlandii -Cz. Centkiewicz
15.Psoty i kłopoty Wróbelka- Elemelka H. Łochocka
16.Cudaczek – Wyśmiewaczek J. Duszyńska
17.O psie, który jeździł koleją- R. Pisarski
18.Baśnie- J., W. Grimm
19.Dziecię elfów -H. C. Andersen
20.Kaktus, przygody wiernego psa- B. Gawryluk
21.Detektyw Pozytywka -G. Kasdepke
22.Malutka Czarownica -O. Preussler
23.120 Przygód Koziołka Matołka -K. Makuszyński

 

REGULAMIN KONKURSU