Pierwsza pomoc PCK

Dnia 6 maja 2015 r. odbyły się w Oleśnie Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Nowak, Anna Górska, Patrycja Dratwa, Aleksandra Nowak i Kamil Chwalczyk. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, podejmując działania ratujące zdrowie i życie w trakcie zapozorowanych zdarzeń, a także rozwiązać test pisemny. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał zespół Publicznego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Oleśnie. Etap okręgowy (wojewódzki) odbył się w sobotę 23 maja na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Opolskiego – Pan Andrzej Buła oraz Opolski Kurator Oświaty w Opolu – Pani Halina Bilik. W mistrzostwach udział wzięło 15 zespołów ratowniczych PCK (7 ze szkoły gimnazjalnej i 7 ze szkoły ponadgimnazjalnej). Uczniowie na stacjach udzielali pomocy osobie m.in. z urazem kręgosłupa, nie oddychającej czy pogryzionej przez psa. Nasz zespół ratowniczy zajął IV miejsce.
IMG_9200IMG_9199IMG_9198IMG_9197IMG_9196IMG_9194IMG_9193IMG_9191