Współtworzymy dokumenty rządowe

Dnia 08. i 14. 06.2021r. cztery uczennice klasy 8b Emilia Klimza, Weronika Garbaczok, Kamila Jurczyk oraz Joasia Pietruska wzięły aktywny udział w Wojewódzkich Konsultacjach Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia. Spotkanie z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów , Mateusza Morawieckiego prowadził Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej , Piotr Mazurek.

Wydarzenie skupia uczniów, studentów, działaczy organizacji młodzieżowych oraz naukowców. W ramach konsultacji uczennice naszej szkoły pracowały w grupach roboczych omawiając aspekty edukacji i szkolnictwa wyższego oraz ekologii i klimatu.
Poza spotkaniem z Piotrem Mazurkiem – Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz z Justyną Orłowską – Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech uczennice miały okazję zaproponować własne pomysły na nowe zasady przyznawania Stypendium Premiera.
Aktywnym politycznie uczennicom życzymy sukcesów.