Wizyta delegacji z Niemiec i Opolskiego Kuratora Oświaty

20 lutego 2018 roku gościliśmy w szkole delegacje dyrekcji i nauczycieli z partnerskich szkół w Bad Marienberg i Wissen w Niemczech oraz kuratora oświaty w Opolu pana Michała Sieka wraz ze starszym wizytatorem Tomaszem Słodzińskim.

Goście w ramach międzynarodowej wymiany sportowej, prowadzonej z Publiczną Szkołą Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Oleśnie, przyjechali z roboczą wizytą zobaczyć szkołę i obiekty sportowe, z których będą korzystali uczniowie kiedy przyjadą do nas w maju 2018 roku.

Pobyt w Oleśnie delegacja rozpoczęła w Urzędzie Miejskim od spotkania z wiceburmistrzem Olesna Jerzym Chęcińskim i sekretarzem Gminy panią Bożeną Matusiak,  następnie udała się do oleskiej „Dwójki” celem zapoznania się z bazą i  infrastrukturą sportową szkoły.