Uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w finale makroregionalnym turnieju Coca Cola Cup 2016

22 maja b.r. uczniowie PG Nr 2 wzięli udział w finale makroregionalnym turnieju Coca Cola Cup. Turniej odbył się na boiskach Stadionu Śląskiego w Chorzowie.  Była  to już XVIII edycja turnieju, gdzie głównym sponsorem jest Coca Cola, a ambasadorami tegoż turnieju są Robert Lewandowski i Robert Korzeniowski

Aby zakwalifikować się do tego turnieju należało znaleźć się w gronie 4 najlepszych drużyn w województwie opolskim wygrywając cykl turniejów eliminacyjnych  na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Oprócz zawodników  oleskiej Dwójki do makroregionu awansowały: PG nr 5 Kędzierzyn-Koźle, PG nr 2 Głuchołazy i PG nr 2 Brzeg.

W turniej makroregionalnym wzięło udział łącznie 16 drużyn  z województwa dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego i śląskiego. Mecze toczyły się w systemie „każdy z każdym” w grupach złożonych z czterech drużyn. Niestety  los sprawił, że nasi piłkarze już w pierwszej fazie rozgrywek musieli zmierzyć się z renomowanymi szkołami z PG nr 3 z Częstochowy, Szkołą Mistrzostwa Sportowego „Miedź” Legnica i Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Łodzi ulegając kolejno 2:4, 1:5, 1:7. Sportowa złość i surowa lekcja piłki nożnej udzielona przez  bardziej utytułowanych rywali zapewne będzie procentować w kolejnych latach.  Jedna z najmłodszych – drużyna oleska (spośród 10 zawodników 6 to uczniowie klasy pierwszej sportowej)  jest już w gronie najlepszych drużyn województwa opolskiego i w przyszłym roku ponowie zawalczy o finał krajowy i wyjazd na obóz treningowy do Madrytu.

W nagrodę za awans do finału makroregionalnego każdy z zawodników otrzymał komplet piłkarski (koszulkę, spodenki i getry) oraz napoje Coca Coli. Nie zabrakło oczywiście  wspaniałej piłkarskiej atmosfery, wielu zdjęć i wywiadów do spotów reklamowych na Euro 2016.