Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, majace na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia. Dzień  ten w naszej szkole przebiegał pod hasłem „Autyzm… Rozumiem, Toleruję,  Akceptuję”. W atrium szkoły zostały powieszone niebieskie balony, plakaty oraz plansza „10 rzeczy, które chciałoby Ci powiedzieć dziecko z autyzmem”. Nauczyciele i uczniowie ubrali się w kolorze niebieskim. W klasach VII, VIII i III gimnazjalnych panie z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Oleśnie przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia, które miały na celu ukazanie problemów z jakimi muszą się na codzień zmierzyć osoby z autyzmem oraz wskazały możliwości pomocy tym osobom. Duże wrażenie na uczniach zrobiły filmiki pt. „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”. W pozostałych klasach temat ten omówiony został przez wychowawców. Po przeprowadzony zajęciach uczniowie przygotowali niebieskie serce akceptacji, które składało się z małych serduszek z wpisanymi  imionami dzieci.