Spotkanie z przedstawicielami Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Dnia 23 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Uczennica klasy III c Jessica Foryta wygrała konkurs plastyczny związany z filmem „ Był sobie pies”. Nagrodą w tym konkursie był pokaz ratowniczy z udziałem psa. Jessica postanowiła podzielić się nagrodą z koleżankami i kolegami, dlatego też zaprosiła przedstawicieli OGPR do szkoły. W pokazie wzięła udział półtoraroczna suczka rasy hasky – Bessi. Każdy pies pracujący w takiej grupie przechodzi specjalne szkolenie.
Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza to Fundacja, która nie pobiera żadnego wynagrodzenia za podjęcie poszukiwań za zaginioną osobą. Jest tak bez względu na to, w którym rejonie Polski potrzebna jest pomoc. OGPR działa na zlecenie Policji, z którą posiada podpisane porozumienie, jak również na prośbę osób najbliższych. Wezwanie do poszukiwań wymaga tylko telefonu do jednego z dowódców. Procedury wezwania są bardzo proste – należy skupić się na czasie powiadomienia, ponieważ wiadomo, jak istotny jest to element w poszukiwaniach. Nikt się nie zastanawia, czy można wyjechać do akcji. Ratownicy przygotowani są w każdej chwili, spakowani i gotowi do wyjazdu. Są wolontariuszami i nie pobierają wynagrodzenia za akcje poszukiwawcze.