Setna rocznica urodzin Jana Pawła II

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin naszego wielkiego świętego rodaka, papieża Jana Pawła II,
w naszej szkole odbyły się dwa konkursy religijne dotyczące jego osoby.

Pierwszy konkurs na szczeblu diecezjalnym nosił tytuł „Jan Paweł II – Pasterz i przyjaciel młodych” i został już rozstrzygnięty w Opolu. Był to konkurs plastyczny, w którym wzięło udział kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły. W każdej szkole, komisja miała wybrać pięć  prac, które zostaną wysłane do Opola. Spośród kilkuset nadesłanych prac, jury w Kurii Diecezjalnej wybrało kilka zwycięskich. Laureatką została w PSP nr 2 została uczennica klasy VIa, Martyna Roj.  Do konkursu włączyli się uczniowie ze wszystkich etapów edukacyjnych, także z klasy specjalnej.

Drugi konkurs o Janie Pawle II odbył się 12 maja i miał rangę ogólnopolską. Ze względu na panującą sytuację zamiast tradycyjnej formy, test dla uczniów całej Polski odbył się online w tym samym dniu, o tej samej porze. Dotyczył życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Wzięło w nim udział 16 uczniów naszej szkoły, a na wyniki wciąż czekamy.

Prace plastyczne naszych uczniów: