„Róża Olesna dla naszych nauczycieli”

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że p. Dagmara Staniszewska i p. Tomasz Grajcar odebrali z rąk Burmistrza Sylwestra Lewickiego „Różę Olesna”. Tekst laudacji: „Są twórcami teatru amatorskiego, działającego przy Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Oleśnie. Poprzez swoje zaangażowanie w pracy, pomagają uczniom twórczo połębiać wiedzę o życiu, kształtować postawy moralne, uwrażliwiać na literaturę i szeroko pojętą kulturę. Należą do tego rodzaju nauczycieli i wychowawców, którzy potrafią zaszczepić pasje literackie i artystyczne wśród młodzieży, przygotowując ją do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Spektakle, które przygotowują ze swoimi uczniami, za każdym razem stają się ważnymi wydarzeniami w życiu kulturalnym Olesna. Przedstawienia takie jak „Romeo i Julia”, „Sen nocy letniej”, „Wiele hałasu o nic”, „Opowieść wigilijna” czy „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, były wielkimi widowiskami i spotkały się z ogromnym uznaniem publiczności. Bez wahania można powiedzieć, że takich spektakli teatru amatorskiego może nam pozazdrościć niejedna scena teatru profesjonalnego. W tym roku świętowali 10-lecie jego istnienia. Wierzymy, że przed nimi kolejne wyzwania, które nas, widzów, znów zachwycą”.