Mistrz ortografii niemieckiej!

21 listopada bieżącego roku miała miejsce uroczysta gala rozdania nagród Laureatom Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego w miejscowości Walce.

Dyktando zorganizowane po raz dziewiąty zgromadziło łącznie prawie 180 uczniów szkół podstawowych, III klas gimnazjum i szkół średnich z województwa opolskiego.

Najliczniejszą grupę, bo aż 98, stanowili uczniowie z 27 szkół podstawowych naszego województwa.

Dyktando jest rokrocznie organizowane przez Publiczne Gimnazjum w Walcach i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Opolu.

Finaliści dyktanda zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Sześcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w finale wojewódzkim, ale tylko jeden uczeń znalazł się w gronie Laureatów, czyli najlepszych z najlepszych. Simon Kaniak z klasy VIa zajął I miejsce w IX Wielkim Wojewódzkim Dyktandzie Języka Niemieckiego popełniając raptem 2 błędy, co stanowiło zdecydowanie najmniejszą ilość błędów wśród pozostałych laureatów.

Tematyka tegorocznego dyktanda dotyczyła komunikatorów społecznościowych. Tekst, najtrudniejszy w tej grupie wiekowej, dotyczył pisania na czacie. Jak przyznali sami organizatorzy teksty były trudne, bo takie być powinny w finale, by ostatecznie wyłonić najlepszych.

Laureaci otrzymali wspaniałe puchary, dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe.

Cieszy nas bardzo sukces Simona. Serdeczne gratulacje!