Międzynarodowa wymiana sportowa

Uczniowie naszej szkoły w dniach 20 do 25 października 2019 r. uczestniczyli w międzynarodowej wymianie sportowej w Bad Marienberg w Niemczech. W wydarzeniu tym brało udział 16 uczniów naszej szkoły oraz uczniowie z PSP nr 1 i 2 w Strzelcach Opolskich, a po stronie niemieckiej  Kopernikus-Gymnasium w Wissen oraz Evangelisches Gymnasium w Bad Marienberg. Razem w wymianie uczestniczyło 64 uczniów oraz nauczyciele.

Wymiana sportowa polegała na integracji poprzez realizację zajęć sportowych.  Uczniowie porozumiewali się ze sobą współpracując w  grupach, zawierając przy tym nowe  znajomości.

W programie wymiany był wyjazd do Wissen, gdzie odbyły się zawody gry Frisbee, strzelania z łuku oraz gry Tamburello. Każdego dnia wieczorem dla chętnych była „otwarta sala gimnastyczna”, oprócz tego uczniowie zwiedzali Andernach, Koblencje i Geysir.

W ostatnim dniu odbyły się w parku linowym w Bad Marienberg oraz zawody z ping-ponga.

Wymiana została podsumowana wspólnym ogniskiem.

W maju 2020 r. odbędzie się w Turawie rewizyta uczniów z Niemiec.

Uczestnicy wymiany