Konkurs Piosenki Niemieckiej „Jugend singt deutsche Lieder”

Dnia 18 listopada 2015r. w MDK w Oleśnie odbył się, już po raz piąty, Konkurs Piosenki Niemieckiej „Jugend singt deutsche Lieder„. Konkurs organizowany jest przez Mniejszość Niemiecką oraz Zespół Szkół nr 2 w Oleśnie.
Na scenie wystąpiło wielu uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, a także gimnazjum.  Konkurs od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, śpiewając uczniowie rozwijają zdolności językowe i pokonują tremę przed publicznością. Każdy występ na scenie jest dla nich wielkim przeżyciem.  Zarówno uczestnicy jak i widzowie świetnie się bawili przy prezentowanych w języku niemieckim piosenkach, których poziom wykonania rokrocznie wzrasta.
Wśród przybyłych gości byli m.in. przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej Bernard Smolarek, były Starosta Olesna Jan Kus, Sekretarz Gminy Bożena Matusiak , wicestarosta Roland Fabianek oraz Zuzanna Bochenek. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Oleśnie – Jerzy Jeziorowski.
Nagrody i poczęstunek dla uczestników ufundowali: Mniejszość Niemiecka -VDG, Urząd Miejski w Oleśnie oraz Powiat Oleski.
Występujące dzieci i młodzież oceniało Jury w składzie: Krzysztof Baron (Przewodniczący MN), Aleksandra Skwara (MN) i Krystyna Hober (MN).
Przyznano następujące miejsca:
I miejsce Julia Zielonka PSP nr 2 w Oleśnie –opiekun B. Żakowska
II miejsce -Julia Nieslony –PSP Sieraków opiekun – Alicja Mika
III miejsce – Jessica Baumert– PSP Wachów – opiekun Joanna Szubert
I miejsce – Klasa IIIb – PSP nr 2 w Oleśnie, opiekun Aneta Moj
II miejsce – Klasa Ia – PSP nr 2 w Oleśnie, opiekun Edyta Polak
III miejsce – Zespół „Die Bienchen” PSP Borki Wielkie, opiekun Kornelia Hęcińska
Klasy IV-VI
I miejsce – .Weronika Podzielny – PSP nr3 w Oleśnie – opiekun Joanna Meryk
II miejsce – Julia Skibińska–VIa PSP nr2 w Oleśnie, opiekun Elżbieta Neukirch
III miejsce – Julia Mura – PSP Sieraków opiekun – Alicja Mika
I miejsce -”Starke Kinder” – PSP nr3 w Oleśnie – opiekun Joanna Meryk