Konkurs kolęd i pastorałek w języku niemieckim

Podczas IX Święta Piernika odbył się konkurs kolęd i pastorałek w języku niemieckim (Weihnachtslieder-Wettbewerb in deutscher Sprache).  W konkursie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Wszyscy uczniowie biorący udział w finale konkursu, uzyskali miejsca medalowe i wyróżnienia. Sukcesem jest zajęcie dwóch najwyższych miejsc wśród solistów w obu kategoriach wiekowych I – IV i V – VIII i III miejsca zespołów – również w w/w kategoriach.

Uzyskanie miejsca kształtują się następująco:

Soliści I- IV

I miejsce – Natalia Klos – kl. IVa

II miejsce – Magda Lerche – kl.Ib

Soliści V-VIII

I miejsce – Roksana Winiarska – kl.Vb

II miejsce – Paweł Landsman – kl.VIb

Zespoły I-IV

III miejsce – Engelchen – kl.Ib – G. Hober, M. Lerche, L. Czernia, L. Kulesa

Wyróżnienie – Jungs – kl. IIIa – N. Hober, A. Czech, S. Haławin

Zespoły IV – VI

III miejsce – Martyna Jurczyk i Maja Jeziorek – kl.Vd