Gala wręczenia nagród im. Jana Rodowicza „Anody”

W niedzielę 11 marca w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się gala wręczenia nagród im. Jana Rodowicza „Anody”. To ogromny zaszczyt i honor dla szkoły, że wśród nominowanych był również  uczeń oleskiej „Dwójki” – Jakub Famuła, któremu towarzyszyli podczas uroczystości rodzice z rodzeństwem oraz dyrektor szkoły Jerzy Jeziorowski z małżonką. Nagroda im. Jana Rodowicza „Anody” to honorowe odznaczenie dla osób wyróżniających się zaangażowaniem w działalność społeczną oraz postawą stanowiącą przykład dla młodego pokolenia. Nagroda przeznaczona jest dla współczesnych bohaterów, ludzi, którzy bezinteresownie robią wyjątkowe rzeczy dla innych oraz wykazują się wyjątkową inicjatywą społeczną. Patronat honorowy nad nagrodą objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Duda w roku 100-lecia odzyskania niepodległości.