Finały Wojewódzkie XVI edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

 

 

W sobotę 02.04.2016r. na stadionie MOSiRu w Brzegu odbyły się Finały Wojewódzkie XVI edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Organizatorem imprezy był Opolski Związek Piłki Nożnej przy współpracy władz miasta Brzeg oraz PZPN.

Uczniowie naszej szkoły podstawowej nr 2 z Olesna wzięli udział w finale wojewódzkim w  kategorii dziewcząt i chłopców U12.

DZIEWCZĘTA:

W fazie grupowej dziewczęta w pierwszym meczu zremisowały z Namysłowem 0:0, następnie pokonały Głogówek 1:0 i zremisowały ze Skarbimierzem Osiedle 3:3. Uklasyfikowały się na II miejscu w grupie. W kolejnym meczu ¼ finału pokonały Branice 2:1, następnie w meczu półfinałowym przegrały 0:1 z Kędzierzynem- Koźle. Ostatecznie dziewczęta PSP Nr 2 Olesno zajęły IV miejsce w Finale Wojewódzkim po zaciętym meczu z drużyną ze Strzeleczek przegrywając jedną bramką (1:2).

Skład drużyny: Oliwia Stanek, Aneta Grabińska, Olimpia Budzik, Zuzanna Słomian, Aleksandra Jendrosek, Amellie Reu, Aleksandra Frankiewicz, Oliwia Stelmach i Natalia Oblonk.

Opiekun: Monika Cierpucha

 

CHŁOPCY:

W fazie grupowej chłopcy pierwszy mecz przegrali 2:4 z drużyną Euro Talent, drugi mecz przegrali 0:6 z Opolem i w trzecim meczu pokonali 6:0 PSP Walce. Wychodząc z grupy z III miejsca w ¼ finału pokonali Głuchołazy 2:0. Następnie w półfinale zremisowali 1:1 z Karłowicami. Mecz ten zakończył się zwycięstwem naszej drużyny w rzutach karnych (3:2). W finale zagrali po raz drugi w turnieju z Opolem. Niestety mecz zakończył się porażką 1:4  i ostatecznie chłopcy PSP Nr 2 w Oleśnie zajęli II miejsce w Finale Wojewódzkim XVI edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców U12 całego turnieju został zawodnik naszej drużyny- Konrad Janicki.

Skład drużyny: Alexander Górok, Arkadiusz Gruca, Marek Janicki, Konrad Janicki, Sebastian Leśniak, Michał Owczarek, Adam Psyk, Sebastian Sasała i Mateusz Struzik.

Opiekun: Agnieszka Izydorczyk i Roman Janicki

 

Najlepszym czterem drużynom we wszystkich kategoriach wiekowych wręczono puchary i dyplomy. Każdy uczestnik finału otrzymał upominki ufundowane przez firmę Tymbark i PZPN a także nagrody indywidualne oraz posiłki ufundowane przez PZPN.

 

8409_0_large