I miejsce w Finale XXIV Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“.

24.04.2018r.  w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbył się Finał XXIV Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że  uczennica oleskiej „Dwójki” Zuzanna Skibińska (kl. IIIa PG) zajęła I miejsce i uzyskała tym samym tytuł laureatki. W finale wśród 74 najlepszych recytatorów szkołę godnie reprezentowała również Roksana Winiarska z klasy IVb.

Konkurs organizowany jest od 1994 roku przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Jego celem jest popularyzowanie niemieckojęzycznej poezji wśród dzieci i młodzieży.

W bieżącym roku, podobnie jak w latach ubiegłych w eliminacjach szczebla podstawowego wzięło udział ponad 3000 młodych recytatorów. W eliminacjach miejsko- gminnych organizowanych w 39 gminach przez Urzędy Miast i Gmin lub Domy Kultury uczestniczyło 809 recytatorów ze 179 szkół województwa opolskiego.