Finał krajowy dla uczniów z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Oleśnie.

 

W rozegranych w Baborowie 27 kwietnia b.r. finałach mistrzostw województwa w piłce nożnej chłopców uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Oleśnie wywalczyli złoty medal zdobywając tytuł Mistrza Województwa. Jest to już 8 tytuł wywalczony przez naszych gimnazjalistów.

Nasi piłkarze po wygranych eliminacjach powiatowych i półfinałach województwa tym razem w finale wojewódzkim pokonali  swoich rówieśników z gimnazjum z Kędzierzyna – Koźla ( 1:1), Skoroszyc (4:0)  i Baborowa ( 5:1). W nagrodę w dniach 19-22 czerwca b.r. nasze gimnazjum będzie reprezentować miasto Olesno i województwo opolskie w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Głuchołazach.

Podopieczni pana Zbigniewa Bieniasa na co dzień trenują w Oleskim Klubie Sportowym. Siedmiu piłkarzy to uczniowie klasy sportowej o profilu piłka nożna z „oleskiej Dwójki”.  Codzienne zajęcia treningowe w szkole oraz praca trenerska w klubie sportowym przynosi bardzo wymierne efekty. Pięciu zawodników z drużyny: Jan Flak, Adam Huć, Dawid Zug, Bartosz Jeziorowski oraz Michał Konieczny to również członkowie kadry wojewódzkiej.

dsc_0620

Skład drużyny na zdjęciu
od lewej:
Trener Zbigniew Bienias, Adam Huć, Mateusz Gliński, Bartosz Jeziorowski, Robert Posor, Michał Konieczny
W dolnym rzędzie, od lewej:
Jan Flak, Szymon Wolny, Nilo Trzęsiok, Dawid Zug, Natanael Wnuk