List otwarty do Rodziców

Drodzy Rodzice

Zwracam się uprzejmie z prośbą o wsparcie finansowe przedstawienia teatralnego   pod tytułem „Wieczór wspomnień – Magiczna moc Świąt”, które odbędzie się 19 grudnia 2017 roku. Przedstawienie to zostanie wystawione przez dzieci i młodzież naszej szkoły   w ramach tegorocznego Świątecznego spotkania z teatrem. W związku z faktem, iż szkolny teatr Maska ma już dziesięć lat, w programie znajdą się również fragmenty dotychczasowych przedstawień (Królowa Śniegu, Wyjątkowy renifer św. Mikołaja, Opowieść wigilijna, Romeo i Julia, Słuchać, by usłyszeć).

Mały skromny szkolny teatr  przyciąga nie tylko uczniów i ich rodziców, ale i wiele pokoleń mieszkańców Olesna. Nasze przedstawienia na trwałe wpisały się w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych Olesna i z roku na rok gromadzą coraz większą rzeszę sympatyków teatru – na poprzednie przybywało po kilkuset widzów!.

Biorąc pod uwagę fakt, że w przedstawieniu wystąpi kilkudziesięciu młodych artystów uważamy, że jest to dodatkowo doskonała forma przeciwdziałania wszelkim patologiom społecznym typu alkoholizm czy narkomania.

Budowa sceny, profesjonalne nagłośnienie, szycie strojów, zakup rekwizytów,  wystrój szkoły to ogromne koszty finansowe, dlatego realizacja grudniowego przedstawienia będzie możliwa jedynie dzięki pomocy i życzliwej współpracy z ludźmi dobrej woli, którym nie jest obojętne dobro młodzieży i kulturalny rozwój naszego miasta. Większość środków pozyskujemy od sponsorów prywatnych dlatego liczymy, że i w tym roku będzie nam dane skorzystać z Państwa pomocy .

Przedstawienie odbędzie się w budynku naszej szkoły i tradycyjnie imprezie towarzyszyć będą: Bożonarodzeniowy Kiermasz oraz Świąteczna Kawiarenka, przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców szkoły.

mgr Jerzy Jeziorowski

Numer konta Rady Rodziców: 36 8909 1032 2003 0000 1339 0001

Tytuł wpłaty: Świąteczne spotkanie z teatrem